Чистай ГХАТ бүлеге тарафыннан 500 нче бала тууы теркәлде

2019 елның 23 сентябре, дүшәмбе

Көн саен планетабыз өстендә кояш чыга һәм кояш чыга, кояш таң атыла. Безнең янәшәбездә һәр көнне бөек могҗиза-яңа кеше туу була. Бала туу-аерым гаилә бәйрәме генә түгел. Бу-дәүләт вакыйгасы. Безнең балаларга үз нәселләрен дәвам итү генә түгел, ә Россия Федерациясе халыкларының Бөек гаиләсен тулыландырырга да туры киләчәк!

Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлегендә бүген истәлекле көн – 2019 елда 500 нче бала теркәлде! 2019 елның 12 сентябрендә Ирина Александровна Блохинаның шатлыклы вакыйгасы булды – улы туды, аңа Роберт исемле матур исем куштылар! Туу турында таныклыкны тапшырганда, ЗАГС бүлеге җитәкчесе Динара Наил кызы Җәләлова чын күңелдән бәхетле әнине улы туу белән котлады, нык сәламәтлек һәм иминлек теләде, кечкенә генә бүләк тапшырды.

Бала туу-гаиләдә зур шатлык, әби-бабайлар өчен икеләтә шатлык. Бала тыныч вакытта, кояш астында, якыннарының һәм туганнарының җылысын һәм кайгыртучанлыгын уратып алган чакта нинди бәхет!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: