2020 елның 1 гыйнварыннан яңа декларация чоры башланды

2020 елның 23 гыйнвары, пәнҗешәмбе

30 апрельгә кадәр, коррупциягә каршы закон таләпләре нигезендә, Татарстан Республикасында муниципаль вазыйфаларны биләүче затлар, муниципаль хезмәткәрләр, шулай ук муниципаль учреждение җитәкчеләре вазыйфаларын биләүче затлар, узган 2019 ел өчен керемнәре, чыгымнары, мөлкәтләре һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләре турында мәгълүмат бирергә бурычлы.

Бүген Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты бинасында керемнәр турында мәгълүмат бирергә тиешле затлар җыелды. Аларның визитының максаты-2019 ел нәтиҗәләре буенча тиешле белешмәләр тапшырганда барлыкка килә торган иң актуаль мәсьәләләрне яктырту буенча видеоконференция режимында семинар-киңәшмә булды. Катнашучылар алдында Татарстан Республикасы прокуратурасы, Россия Федераль салым хезмәтенең ТР буенча идарәсе, ТР буенча Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсе, Татарстан Республикасы Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе, Татарстан Республикасы Президенты каршындагы дәүләт хезмәте һәм кадрлар департаменты һәм Россия Социаль иминият фондының Татарстан Республикасы буенча төбәк бүлеге вәкилләре чыгыш ясады.

Исегезгә төшерәбез, 2019 елда Чистай муниципаль районында ике муниципаль хезмәткәр, ике муниципаль бюджет учреждениесе җитәкчесе һәм унике мәгариф учреждениесе җитәкчесе дисциплинар җаваплылыкка тартылган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: