«Татнефть-Олимп»стадионы территориясе нинди булачак?

2020 елның 24 гыйнвары, җомга

Бу территорияне төзекләндерү концепциясе буенча фикер алышу кичә, 23 гыйнварда, «Чистай»мәдәни үзәгендә булды.

Фикер алышуга сәгать заводы микрорайонында яшәүчеләр һәм медиклар йортында яшәүчеләр, территориаль иҗтимагый үзидарәләр җитәкчеләре, мәктәп укучылары, эшмәкәрләр һәм «Татнефть-Олимп»мәктәбе хезмәткәрләре җыелды. Яңа стадионны төзекләндерү концепциясе буенча фикер алышуда катнашырга Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов, шулай ук муниципаль район Башкарма комитеты хезмәткәрләре дә килде.

» Фикер алышуларда катнашучыларга күп нәрсә бәйле: яңартылган стадионның мәгънәле өлеше һәм функциональлеге", - диде Дмитрий Иванов.

Билгеле булганча, стадионны төзекләндерү Татарстан Республикасында җәмәгать пространстволарын үстерү программасы 2020 елга планлаштырылган. Мондый форматтагы очрашулар, нигездә, архитекторлар халык теләкләрен исәпкә алып, проект эшли алсын өчен үткәрелә. Проектның архитекторы, Heads Group архитектура бюросына нигез салучы Владимир Куликовский, проектны эшләгәндә фикер алышуда катнашучылар калдыра торган тәкъдимнәрнең өстенлеге турында сөйләде. Һәркем яңартылган стадионда нәрсә күрергә теләүләрен яза алган сорауны тутыра алды.

«Татнефть-Олимп» мәктәбе директоры Рөстәм Хаматов та яңартылган стадионны тәкъдим итү турындагы фикерләре белән уртаклашты. Ул район җитәкчелегенә стадионны үзгәртеп кору карары өчен рәхмәт белдерде.

Зал 8 командага кызыксыну белән уртаклашты һәм һәркем үз теләкләрен җиткерде. Яшьләр һәм мәктәп укучылары кинотеатрга акцент ясадылар, рәссамнар һәм спорт ветераннары әлеге территориядә буаны күрергә тәкъдим иттеләр, муниципаль хезмәткәрләр стадион территориясендә күзәтү тәгәрмәчләре һәм пристаньга кадәр аркан юлы куярга тәкъдим иттеләр. Барлык тәкъдимнәрне дә бер идея берләштерде: чистайлылар төзекләндерелгән спорт паркын телиләр, анда бөтен кеше дә булачак. «Яшел» Фитнес зонасын һәм кафе төзү идеясе һәр командадан яңгырады.

Якын арада катнашучылар кабат төзекләндерүнең соңгы концепциясе турында фикер алышу өчен җыелачаклар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: