гыйнвар, 2017 ел
чәршәмбе

Чистай районы хуҗалыклары нинди культураларга өстенлек бирә? Бу турыда чираттагы утырышта сүз алып бардылар.

Авыл җирлекләре башлыклары белән "түгәрәк өстәл" утырышы узды. Анда район башлыгы Дмитрий Иванов та катнашты.

Район җитәкчелеге халык белән очрашуларны башлап җибәрде. Хезмәт коллективларында һәм авыл җирлекләрендә узачак очрашуларда еллык нәтиҗәләр һәм яңа елга планнар турында сүз алып барылачак.

Авыл җирлекләрен яңа елга бизәү буенча конкурс нәтиҗәләре билгеле булды. Җиңүчеләргә дипломнарны район башлыгы Дмитрий Иванов тапшырды.

Татарстанның Росреестр идарәсе хәбәр итә: җир биләмәләре хуҗаларының хокуклары гына түгел, бурылары да бар. Җир участокларын куллану законнары үтәлешен Росреестр идарәсе тикшерә башлый.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: