Бүген гражданнарны шәхси сораулар буенча атналык кабул итү булды

2019 елның 8 октябре, сишәмбе

Кабул итүне Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Эдуард Хәсәнов үткәрде.

Башкарма комитет җитәкчесенә «Медиклар йорты»микрорайонының бер йортында адрес буенча канәгатьләнмәслек хезмәт кую мәсьәләсе буенча мөрәҗәгать иттеләр. Элек йорт электрокотллар ярдәмендә җылытылган булып чыкты, әмма фатирларда салкын булу сәбәпле, казаннарны газга алыштыру турында Карар кабул ителде. «Элек без, әлбәттә, туңдык, ә хәзер куркабыз, чөнки тартылу юк, Казан сүнә», - дип мөрәҗәгать итте бер фатирда яшәүче Эдуард Рөстәм улына. Чыннан да, өйдәге казаннарны өч ел элек алыштырганнар. Әмма микрорайонның идарәче компаниясе җитәкчесе Рәис Идрисов билгеләп үткәнчә, шикаять бишенче катта яшәүчеләрдән генә килә һәм еш кына өзүләр көчле җилләр белән бәйле. Аңа элегрәк киңәшләр бирелгән иде, әмма, аларны тотканда да, проблеманы хәл итеп булмады.

Эдуард Рөстәм улы кабул итүдә катнашкан Башкарма комитет җитәкчесенең инфраструктур үсеш буенча урынбасары Павел Емельяновка һәм Идарәче компания җитәкчесе Рәис Идрисовка йөкләмәләр бирде. Бу йортта төтен чыгу юлы чистартылачак, шулай ук газ казаны тулысынча тикшереләчәк.

Район Башкарма комитеты җитәкчесенә Урицкий урамында үз белдеге белән төзелгән корылма һәм эшкә урнашу мәсьәләсе буенча да мөрәҗәгать иттеләр. ​

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: