Чистайда Заббаровлар гаиләсен «фарфор» юбилейлары белән котладылар.

2021 елның 12 октябре, сишәмбе

2021 елның 8 октябрендә «Демография» милли проектын һәм «Нык гаилә» партия проектын тормышка ашыру кысаларында, Чистай шәһәренең 240 еллыгын бәйрәм итү елында Чистай муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ бүлеге белгечләре Заббаровлар гаиләсен «фарфор» юбилейлары белән котладылар.

Илнар Җәүдәт улы һәм Гөлүсә Ринат кызы 20 ел бергә гомер итүләрен билгеләп үттеләр. Бу лаеклы күп балалы гаилә, Чистай муниципаль районының Каргалы авылы хезмәтчәннәре. Гаилә башлыгы - чын ир-ат, Чечен сугышында катнашкан, хатыны-гаилә учагын саклаучы. Гаиләдә дүрт бала тәрбияләнә. Өч кызы һәм улы.

Чистай Никахлашу сарае традициясе буенча, ирле-хатынлы итеп игълан ителгән минутларны искә төшерделәр.

Заббаровлар гаиләсен Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ГХАТ бүлеге җитәкчесе Динара Наил кызы Җәләлова котлады, Чистайдагы шундый парлар ярдәмендә иң югары әхлакый кыйммәтләр-мәхәббәт һәм тугрылык, туган йорт җылысы, өлкәннәрне хөрмәтләү, гаилә традицияләренә тугрылык һәм балалар турында кайгырту буыннан-буынга тапшырыла, дип ассызыклады.

Юбилярларны котларга "Бердәм Россия" партиясенең җирле бүлекчәсе җитәкчесе Наилә Ильяс кызы Хәйдәрова килгән иде: "Никахка кергән яшь парлар бүгенге юбилярлардан бер-берсенә хөрмәт, аралаша белү, бер-берсенә юл куя белергә тиеш. Бу, һичшиксез, үрнәк булырлык үрнәк".

Юбилярларга истәлекле бүләкләр тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: