Чистай ГХАТ бүлегендә гаилә дәресләре үткәрелде

2021 елның 15 октябре, җомга

2021 елның 14 октябрендә Чистай муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ бүлеге тарафыннан Чистай шәһәренең «1 нче Гимназия» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениясе укучылары белән гаилә нигезләре дәресе үткәрелде.

Чираттагы тапкыр без яшүсмерләргә Чистай ГХАТ бүлеге урнашкан борынгы йорт буенча экскурсия рәвешендә кызыклы дәрес бирүгә инанабыз. Яшь йөзләре, күзләре күңелле, акыллы. Әмма алар оялып, «кияү» һәм «кәләш»не тантаналы рәвештә никах төзү тантанасы рәвешендә тренинг уздыру өчен сайлаганнан соң елмаялар.

ГХАТ бүлеге җитәкчесе Динара Наилевна Җәләлова укучылар белән Никахлашу сарае бинасы тарихы, демографик күрсәткечләр, гаиләнең мәгънәсе, аның кеше тормышындагы аерым роле турында әңгәмә корды, аларны гаилә мөнәсәбәтләрен ныгыту, гаилә учагының җылылыгын һәм ныклыгын саклау, аерылышу һәм балаларны дөрес тәрбияләү куркынычы барлыкка килгән очракта гаиләне саклау кагыйдәләре белән таныштырды.

Балалар ГХАТ бүлеге архивын, тантаналар залын бик теләп карадылар, никах, ата-ана, туучылар саны, үлем-китем һ. б. кебек төп гаилә категорияләре турында күзаллаулар алдылар.

Соңыннан традицион фото, фикер алышу, сораулар һәм, әлбәттә, яңа очрашуларга кадәр!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: