Чистайның»Юлдаш " интернат-йорты тренерлары «Балкыш»халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең коллегалары арасында укыту семинары уздырылды

2023 елның 19 гыйнвары, пәнҗешәмбе

18 гыйнварда Чистайның «Юлдаш» интернат-йорты белгечләре «Картлык-шатлык» проект-проектны тормышка ашыру кысаларында Чистай муниципаль районында «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль хезмәткәре арасында күчмә семинар уздырганнар.

Исегезгә төшерәбез, 2022 елның 1 мартында «Картлык шатлыкка» хәйрия фонды «үз-үзең булып калу» проектын башлап җибәрде: өлкән яшьтәге кешеләрне җәрәхәтләрдән һәм авырулардан соң терелтү мөмкинлеге буларак комплекслы торгызуны оештыру. Чистайның "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты проектны тормышка ашыру буенча эксперименталь мәйданчык булып тора.Грант акчалары хисабына физик терапия һәм альтернатив өстәмә коммуникация буенча ике белгеч (АДК) белем алган, 251 319, 00 сумлык кирәкле җиһазлар һәм техник тернәкләндерү чаралары алынган.

Укытылган белгечләр 2022 елда стационар социаль хезмәт күрсәтү учреждениеләре арасында «Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты» ДАССО, «Җәлил картлар һәм инвалидлар өчен интернат-йорты» ДАССО, «Корноухово өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты» Наусоның Балык бистәсендә урнашкан стационар социаль хезмәт күрсәтү учреждениеләре арасында күчмә укыту семинарлары уздырганнар-Тукай районы өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорт «ДАССО.

18 гыйнварда физик тернәкләндерү буенча белгечләр Ринат Ипаров, альтернатив өстәмә коммуникация (АДК) белгечләре Альбина Сираева, социаль тернәкләндерү буенча белгеч Наталья Борисова «Балкыш» үзәге ДАССО хезмәттәшләрен проектны тормышка ашыру процедурасы, реабилитацияләүгә мохтаҗ булган социаль хезмәт алучыларны индивидуаль планнар рәсмиләштерү белән таныштырдылар өлкән яшьтәге һәм инвалидлар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: