"Татарстан Республикасының хатын-кыз исемнәре:тарих һәм хәзерге заман"региональ мәгълүмат проекты

«Мәрхәмәт-Милосердие» ТР Дәүләт Советы хатын – кыз депутатлары берләшмәсе «Татарстан Республикасының хатын-кыз исемнәре: тарих һәм хәзерге заман»төбәк мәгълүмат проектын эшләтеп җибәрде. Аның максаты-Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясе үсешенә тормышның төрле өлкәләрендә зур өлеш керткән хатын-кызлар турында мәгълүматны популярлаштыру.
Проект барышында 1920 елда ТАССР төзелгәннән бирле, илнең һәм республиканың Дәүләт, икътисадый, социаль, фәнни һәм мәдәни үсешенә зур өлеш керткән Татарстан халкы турында мәгълүмат басылачак.
Проектны тормышка ашыру нәтиҗәсендә Татарстанның күренекле хатын-кызлары турындагы китап басылып чыгачак. Моннан тыш, Материалларны ТР Дәүләт һәм муниципаль архивларына, республиканың мәгариф учреждениеләренә тапшырачаклар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: