«Чистай үзәк район хастаханәсе» ДАССУ стационары капиталь ремонт дәвам итәчәк

2019 елның 14 ноябре, пәнҗешәмбе

Бүген, 2019 елның 14 ноябрендә, Чистай муниципаль районында ТР сәламәтлек саклау министры Марат Садыйков һәм ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин булды. Чистай үзәк район хастаханәсе баш табибы Рәис Мостафин һәм Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Павел Емельянов белән берлектә кунаклар “Чистай үзәк район хастаханәсе” ДАССУ стационары капиталь ремонт барышын карадылар һәм капиталь ремонтны төгәлләү буенча мөһим мәсьәләләр турында фикер алыштылар.

«Чистай үзәк район хастаханәсе» ДАССУ бинасында капиталь ремонт 2017 елда ук башланган иде. Бүгенге көндә бинаның дүртенче һәм бишенче катларын ремонтлау төгәлләнгән. Әмма аларда эшләү өчен кирәкле җиһазлар, җиһазлар һәм инвентарь юк. Тышкы инженерлык челтәрләре буенча эш төгәлләнде диярлек. Ремонт эшләрен "катыру" проблемасын Чистай үзәк хастаханәсе баш табибы финанслауның булмавы белән бәйли.

«Чистай үзәк район хастаханәсе» ДАССУ стационар бинасында капиталь ремонт тәмамлану мәсьәләсе буенча киңәшмә балалар поликлиникасы бинасының конференц-залында узды. Министрлар, Чистай үзәк район хастаханәсенең баш табибы һәм Чистай муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең инфраструктур үсеш буенча урынбасары белән берлектә, ремонт эшләрен төгәлләү юлында булган проблемаларны тикшерделәр. Киңәшмәне үткәрү алдыннан министрлар стационарның һәр катын, палаталарның һәм реанимация бүлеген шәхсән карап чыктылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: