Чистай муниципаль районының террорчылыкка каршы комиссиясе каршындагы мәгълүмати-пропаганда төркеме КИУ (ИЭУП) студентлары белән очрашты)

2020 елның 26 ноябре, пәнҗешәмбе

26 ноябрьдә В.Г. Тимирясов исемендәге Казан инновацион университеты (ИЭУП) студентлары Чистай муниципаль районының терроризмга каршы комиссиясе каршындагы мәгълүмати – пропаганда төркеме әгъзасы Ольга Добробравова, КИУ (ИЭУП) директоры һәм "Чистай шәһәренең "Статус" балаларга һәм яшьләргә психологик - педагогик ярдәм үзәге"муниципаль бюджет учреждениесе педагог - психологы Виктория Ефимова белән очраштылар.

1 һәм 2 курс студентлары социаль челтәрләрдә деструктив төркемнәргә җәлеп итүнең куркынычы турында белделәр, ул яшьләрне наркологик һәм башка бәйлелекләргә җәлеп итүнең аналогы булып тора.

Студентлар белделәр, бу булырга тиеш һәрвакыт бик осторожны, вступая төрле незнакомые җәмәгатьчелеге, шулай ук ничек тотарга, үзләрен гадәттән тыш хәлләрдә, вызванных гамәлләр террорчылар. Укучылар терроризм һәм экстремизм темасы буенча социаль роликлар карадылар.

Очрашу ахырында Ольга Владимировна һәм Виктория Евгеньевна укучыларны кызыксындырган барлык сорауларга җавап бирделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: