Ленинград блокадасында яшәүче хатын-кызларга «бер тыңлаучы" концерты

2021 елның 1 феврале, дүшәмбе

27 гыйнвар — Россиянең Хәрби дан көне-совет гаскәрләре тарафыннан Ленинград шәһәрен немец-фашист гаскәрләре блокадасыннан тулысынча азат итү көне (1944 ел).

Чистай шәһәрендә яшәүче өч хатын-кыз «блокадалы Ленинградта яшәүче» билгесе белән бүләкләнде: Галеева Асия Шәвәли кызы, Шәрәфетдинова Гөлтирә Исмәгыйль кызы һәм Шәмсетдинова Елизавета Ивановна.

Әлеге истәлекле вакыйга уңаеннан Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы Советының «Мәрхәмәт – милосердие» хатын - кыз депутатлар берләшмәсе җитәкчесе, КИУ (ИЭУП) директоры Ольга Владимировна Добробравова татлы бүләкләр тапшырды, ә В.Г. Тимирясов исемендәге Казан Инновация университеты (ИЭУП) студент – волонтерлары бер тыңлаучы өчен Концерт үткәрделәр. 3 курс студенты, Башмакова Анна сугыш еллары шигырен укыды, ә 2 курс студенты, Костенич Полина җырлады. Бу ачык гыйнвар көнне булган Ленинград блокадасында калган барлык кешеләр дә бик күп уңай эмоцияләр алдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: