Чистай районына «ярдәм янәшә " проекты кысаларында азык-төлек җыелмаларының икенче партиясе килде "Янәшәдә ярдәм!»

2020 елның 19 мае, сишәмбе

Бүген Чистай муниципаль районына «ярдәм янәшә " республика проектын гамәлгә ашыру кысаларында кергән азык-төлек җыелмаларының чираттагы партиясе килде. "Янәшәдә ярдәм!».

Шулай итеп, Чистай муниципаль районы башлыгы-Дмитрий Иванов, Башкарма комитет җитәкчесе – Эдуард Хәсәнов, шулай ук Чистай муниципаль районы хакимиятенең башка вәкилләре, "яшьләр секторы" белән берлектә, яшәү минимумыннан түбәнрәк керем белән 65 яшьлек ялгыз яшәүче гражданнарга азык-төлек җыелмалары тапшырдылар.

Моннан тыш, җыелмалар алачак:

- опека һәм попечительлек буенча вазыйфалары түләүсез нигездә башкарылучы гаиләләр өчен,

- әти-әниләренең берсе алимент түләмәгән аз керемле гаилә балалары.,

- 8 яшьтән өлкәнрәк аз керемле гаилә балалары һәм социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләр;,

- ата-аналары «үзмәшгуль» яки кризистан аеруча зыян күргән тармакларда шәхси эшмәкәрләр булган балалар.

Барлыгы 1576 азык-төлек җыелмасы бүленәчәк.

Әлеге ярдәм чарасы ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов инициативасы буенча татарстанлыларның коронавирус пандемиясеннән аеруча зыян күргән кешеләр өчен кертелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: