Административ комиссиянең чираттагы утырышы узды

2024 елның 23 апреле, сишәмбе

2024 елның 22 апрелендә Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Иванов Константин Валентинович рәислегендә административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышта 18 протокол каралды, шуларның:

3.2 статьясы буенча. «Урам сәүдәсен оештыру тәртибен бозу " ТР Административ хокук бозулар кодексының 1 беркетмәсе;

«Торак пунктлар һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу " ТР Административ хокук бозулар кодексының 3.6 маддәсе буенча - 17 беркетмә;

Административ хокук бозуларны профилактикалау максатларында Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы административ комиссиясе административ хокук бозулар турында Татарстан Республикасы Кодексының 3.2 статьясы нигезендә:

1. Бу максатлар өчен билгеләнмәгән урыннарда сәүдә итү, әлеге статьяның 3 өлешендә каралган очраклардан тыш, -

гражданнарга бер меңнән өч мең сумга кадәр; вазифаи затларга - биш меңнән ун мең сумга кадәр; юридик затларга - егерме меңнән илле мең сумга кадәр административ штраф салу яки кисәтүгә китерә.

2. Әлеге статьяның 1 өлешендә каралган гамәлләр, ел дәвамында кабат башкарыла, -

гражданнарга өч меңнән биш мең сумга кадәр; вазифаи затларга ун меңнән егерме мең сумга кадәр; юридик затларга йөз илле меңнән ике йөз мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

3. Стационар булмаган сәүдә объектларын урнаштыру тәртибен (схемасын) бозу -

гражданнарга өч меңнән дүрт мең сумга кадәр; вазифаи затларга - ун меңнән унбиш мең сумга кадәр; юридик затларга - йөз меңнән йөз илле мең сумга кадәр административ штраф салу яки кисәтүгә китерә.

4. Әлеге статьяның 3 нче өлешендә каралган гамәлләр, ел дәвамында кабат башкарыла, -

гражданнарга дүрт меңнән биш мең сумга кадәр; вазифаи затларга егерме меңнән утыз мең сумга кадәр; юридик затларга ике йөз меңнән өч йөз мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

Сез төзекләндерү кагыйдәләре белән сайтта таныша аласыз http://chistopol.tatarstan.ru., административ комиссия бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: